דוגמאות למכתבי המלצה שנשלחו לצוותים החינוכיים של "KomoArt" 

במהלך השנים הארוכות של פעילות ענפה מוצלחת בישראל, הותקנו אלפי מערכות למידה מבית "KomoArt" בגני ילדים, חטיבות צעירות, בתי ספר יסודיים, מרכזים עירוניים, מרכזים פרטיים, מוסדות אקדמיים, מכללות ועוד.

מנהלי "KomoArt"  קיבלו מכתבי הערכה והמלצה רבים במהלך השנים מגורמים שונים בהמשך לביקורים שערכו במרכזי ""KomoArt".

משרד החינוך – מדינת ישראל
ד"ר חיים רובינשטיין

מפקח על החינוך לבטיחות בדרכים

"החומרים שהוצגו בפניי בצורה מרתקת חוויתית מעניינת ומשכילה ביותר. נותן פן רחב מעניין וחוויתי ביותר בלימוד תחום הבטיחות בדרכים.
הלימוד במרכז המוצע על ידך הוא חוויה חינוכית ללומד בעלת משמעת פדגוגית רחבת היקף אשר מקנה כלי חשיבה והתנהגויות מעבר לחומר הנלמד.
הוצגו בפני שפע של התנהגויות נכונות בלימוד הנושא.
החומר שהוצג לא רק בעל משמעות של התחום הצר בלימוד הנושא בלבד, אלא גולש לתחומים רבים (בצורה אינטגרטיבית) חובק עולם של כישורים קוגניטיביים רבים ומגוונים".

מר דני שטורזמן

מנכ"ל ב.ב.ד בטיחות בדרכים המרכז להדרכה

 1. "צפיתי רבות והתנסיתי בפעולת המתקן, כמעט מאז היוולדו. התרשמתי שיש ביכולתו להשפיע על תלמידים המשתתפים בשיעורי חינוך ובטיחות בדרכים בבית ספרם וחשופים למסרי הבטיחות ברציפות כלשהי – לקבל על עצמם את המחויבות להתנהגות בטיחותית בדרך ולבסס את הידע בנושא.
 2. בעידן הטכנלוגי הנוכחי, חשיפת התלמידים לטכנולוגיה המאוד מתקדמת והעדכנית המופעלת במרכז – חוויתי מאוד מרשימה מאוד ומקלה על השגת מטרות המרכז.
 3. עמדות הפעילות הפעילות הממוחשבות, בהן הלומדה והעזרים והמתקן המוטורי קוגינטיבי מקצועיים ומקרבים את התלמיד למטרות בצורה יעילה יותר מאשר למידה קונבנציונלית בכיתת לימוד בבית הספר."

משרד החינוך והתרבות – מדינת ישראל
ד"ר יוסי איתן
יועץ פדגוגי

"מנקודת ראות פדגוגית חינוכית, אין ספק שביקור במרכז וההתנסות בו מזמנים לתלמידים חוויה לימודית משמעותית ורבת עוצה שאינה מוכרת להם כמעט משום מסגרת לימודית אחרת הדבר בא לידי ביטוי החל בעיצוב האסתטי והמקצועי של המתקנים והאביזרים, דרך החשיפה לאתר קסום ועתיר גירויים והרפתקאות, דרך המפגש עם סביבה לימודית עתירת טכנולוגיה, עשירה באתגרים הדורשים שימוש באינטליגנציות וכישורים מגוונים ומספקת משוב מיידי ומדויק על כל ביצוע. כמו כן ניתן להתרשם מהתבוננות במהלך הפעילות של התלמידים במרכז ממידת העצמאות הרבה שהם נדרשים ויכולים להפעיל בביצוע חלק גדול מהמשימות ומהתחושה האמיתית של שליטה ובקרה עצמית המתלווה אליה כל זאת מתבצע במידה מינימלית של תחרותיות ולחץ הנובעים מהשוואת הישגים.

כל אלה באים לידי ביטוי האווירה הנעימה הונינוחה השוררת לכל אורל הפעילות, במידה הרבה של שיתוף הפעולה וההתלהבות של התלמידים (גם בביקור שני או שלישי במרכז) בהעדר כמעט מוחלט של הפרעות או בעיות משמעת ובמשוב חיובי של התלמידים ומוריהם בסוף הפעילות".

סיכום חוות הדעת

"המרכז הוירטואלי מהווה דוגמא יוצאת דופן ומרשימה לסביבה לימודית אלטרנטיבית המאפשרת למידה, תרגול, אימון והפנמה של עקרונות וכללים בתחום החינוך לזהירות ובטיחות בדרכים. הלמידה המתרחשת במרכז כוללת שלושה מרכיבים מרכזיים : ידע, עמדתו והתנהגות וזאת תוך כדי חיזוק הכבוד והיחס הרציני לתחום, בכך יש למרכז תרומה משמעותית וייחודית ללמידה בתחום ונראה כי שילובו במערך התוכניות והפעילויות של החינוך לזהירות ובטיחות בדרכים הוא חיזוק ותוספת חשובים".

מש"ב – מרכז הדרכה בינלאומי, ירושלים
ע"ש א. עפרי

מר אריאל סייפדהלד
מנהל  הקורס

" הביקור תרם רבות להצלחת הקורס והמשתלמים הביעו התרשמות עמוקה מרעיון הפרוייקט ומתכני הלימוד המיושמים בו, במיוחד מהעובדה שהמקום מתאים לפעילויות של קהלים בגילאים שונים ובעלי צרכים ויכולות מגוונים. כל זה בא לידי ביטוי במשובי ההערכה, בהם זכה הביקור לציון 4 מתוך 5!"

המכללה לחינוך ע"ש קיי, באר שבע

ד"ר ברכה קייזר
מרכזת מחשבים בחינוך מיוחד

"מיום שהכרתי את התכנית הדידקטית המקיפה באמצעות המחשב ומיום שהפעלתי את הלומדות של "KomoArt", על אוכלוסיות יעד שונות – ראוי לציין שהתלמידים הפיקו תועלת והתקדמו בארגון החשיבה."

"אני מנצלת כלי זה כקשר ייחודי לילדים פגועי מוחין ולילדים מוגבלים אחרים, המוצאים במחשב את ידידם היחיד, המאפשר לגשר בינם לבין סביבתם. גם האוכלוסיה בעלת הפיגור נהנת להשתמש במחשב, המעניק משוב מיידי וחיזוק חיובי במאמץ קך ומסייע להצליח במשימה.

מורים של החינוך המיוחד ומשתלמים שונים במסגרת החינוך פונים אליי להדגים להם את הלומדות הדידקטיות בנושאים הבסיסיים של המוכנות."

משרד החינוך – מדינת ישראל
בית ספר א.ד. גורדון פ"ת

ד"ר ורדה גרנות – מנהלת

"ברצוני להודות לך ולצוות עובדיך על שיתוף הפעולה ההדוק והתמיכה שהחברה מעניקה לבית ספרנו מספר שנים, בפרויקטיים משותפים המשלבים פעילות בלומדות שפיתחתם ותכני הלמידה בבית ספרנו.  לעיתים נדירות ניתן לשתף פעולה עם גורם כשלכם  שהינו בעל פתיחות כה רבה, ואשר נכון לתרום מניסיונו לקידום פרוייקטים חינוכיים וזאת שלא על מנת לקבל תרומה.

חשה אני כי רב חלקכם בפרסים ובהערכה שלהם זוכה בית הספר בשנות ניהול ותודתי הצנועה מובאת לעיל. תרומתכם הרבה ניכרת ביכולתכם לגבות את הצוות החינוכי בבית ספרי, הן בהדרכות מקצועיות והן, במתן מענה לצרכינו הבלתי שיגרתיים".

המוזיאון הלאומי למדע תכנון וטכנולוגיה
ד"ר טל ברמן

"ברצוני להודות לך על הסיור המאלף שערכת למר יאיר שולמן ולי במרכזכם. הביקור נערך על פי הצעת גב' שוש מגן, לאור תערוכה שאנחנו עמלים עליה כעת בנושא זהירות ובטיחות בדרכים.
אכן, התרשמנו מאד מן העשייה שלכם, הווירטואלית החווייתית האינטראקטיבית במרכזכם". אקים – אגודה לאומית לקימום אנשים עם מוגבלות שכלית בישראל.

אקים – אגודה לאומית לקימום אנשים עם מוגבלות שכלית בישראל  
עבור: מנהלת הקרן המרכזית לפיתוח השירותים למפגר ברשויות המקומיות

מר נדב ענבר

"במסגרת פיתוח תוכניות העשרה באמצעות מחשבים, אנו מקיימים קשר בן שלוש שנים עם "KomoArt".

בחרנו לעבוד עם "KomoArt" בתום סקר שווקים יסודי, ממנו עלה ש"KomoArt" מציעה את המגוון, העונה בצורה המרבית לצרכי חניכינו.

במהלך עבודתנו המשותפת גילתה "KomoArt" רגישות לצרכינו הייחודים ונענתה לאתגרי פיתוח חדשים שהצבנו בפניה "KomoArt" ליוותה את קליטת המערכות במעונות באמצעות צוות הנחיה, אשר למד את אפיוני המעונות וצרכי חניכינו והיווה גורם תומך ומלווה"

לאורך כל דרכנו המשותפת מתאפיינת "KomoArt" ברמה מקצועית גבוהה, אמינות ורגישות לצרכי חניכינו והמערכת".

תחום בטיחות וזהירות בדרכים
משרד החינוך התרבות והספורט – מדינת ישראל
גב' רחל רותם – מפקחת ארצית

"ברצוני להודות לכם על הסיור המעניין שערכתם במרכז הווירטואלי לצוות הפיקוח של תחום החינוך לבטיחות בדרכים.
המפקחים והמנחים שלנו התרשמו מאוד מהמתקן ומהפעילויות הנעשות בו.
הביקור התקיים במקביל לפעילות התלמידים, וכך התאפשר לנו לצפות בעניין הרב של התלמידים בפעילות במקום, ובתרבות ההתנהגות של התלמידים במהלך הפעילות.
כל המפקחים הביעו התרשמותם מהאירוח המכובד שלכם ומנועם הליכותיכם, ועל כך תודתנו הרבה".

ראש עיריית גבעת שמואל
מר יוסי ברודני

במהלך שנת  הלימודים שחלפה, הופעל מרכז "KomoArt" בתחום בית הספר ע"ש הרב נריה בגבעת שמואל בהצלחה מרובה.
המרכז שירת את תלמידי הגנים וכיתות ג', אשר פקדו את המרכז על בסיס של שעתיים שבועיות.
"KomoArt" העניקה לצוות המורים הדרכה וליווי מתמשך, שזכו להערכה רבה מהצוות, אשר ציין את המקצועיות, תשומת הלב והחומרים הדידקטיים שסופקו להם, במטרה להצעיד את המרכז להצלחה, כפי שקרה בפועל.
אישית, חוויתי את הפעילויות המגוונות המאתגרות המעניינות שמציע המרכז לתלמידים בגילאים שונים ואין ספק ששיטת הפעילות המופעלת במרכז שפותחה על ידי "KomoArt", מרתקת צעירים ומבוגרים כאחד.
האסתטיקה, העזרים הדידקטיים, הלומדות ומערכי השיעור שחולקו למורים במהלך השנה, יוצרים מארג מושלם, המעודד את המוטיבציה של התלמידים והמורים כאחד, לבקר ולפעול במרכז "KomoArt".
ברצוני לציין שהורי התלמידים שחוו את מעלותיו של המרכז, חזרו וציינו את האיכויות של הפעילויות המגוונות והדגישו את המשוב של ילדיהם בכל יום לאחר ביקור במרכז.
אין ספק שמרכז "KomoArt" תוכנן מאספקטים רבים, כמרכז בית ספרי ייחודי התורם להעצמת הצוות החינוכי הבית ספרי מחד והתלמידים מאידך.

"הוד" מעון פנימיתי לחנוך מיוחד – בפקוח משרד העבודה והרווחה
ד"ר מלכה מולכו

"אנו יכולים לדבר על שפור ניכר ביכולת הריכוז של התלמידים שעבדו בתכנית של "KomoArt", לפחות כ-80% מהם מסוגלים היום לעבוד עד 45 דקות על משימה לימודית כלשהי. כמעט כל התלמידים מזהים את ששת הצבעים שמשמשים בתכנית ולזהות גדלים שונים. כל הילדים מזהים רבוע.
אנו נלהבים למדי מהשפעת הכנסת המערכת על עבודת בית הספר והתחלנו בהכשרתם של מורים נוספים, כיום עובדת מורה נוספת (מחנכת) עם שניים מתלמידיה והתקדמותם בתחומים האקדמיים מהירה פי שניים מהתקדמותם בעבודה באמצעות השיטות המסורתיות".

מנהלת המחלקה לגני ילדים – עיריית פתח תקווה
גב' יפה שטרנברג

אחרי שנתיים פעילות במערכות של "KomoArt", אשר נבחרו על ידי צוות המפקחות בעיר בהמשך לברכתה של ד"ר נחמה ניר, שביעות הרצון של הגננות, המפקחות וצוותים מהעירייה מלאה והרבה מעבר למצופה.
הילדים וההורים משבחים את איכות הלמידה הבאה לידי ביטוי בחומרים הנמסרים לילדים. הצעתכם לצרף הורים לשעות פעילות, הוכחה כצעד נבון התורם להעמקת הבנתם של ההורים על האמצעי המיוחד שצורף למערכת הלימודים והפך להיות המוקד הלימודי בגנים.
מורות בכיתות א', אשר קלטו תלמידי גנים שעבדו באמצעות המערכות של "KomoArt" אמות בשנת הלימודים שחלפה, מעידות על איכות המיומנויות הגבוהה איתם מגיעים התלמידים.
ברצוני להודות לך על היחס, מערכת התמיכה, ההדרכות והעזרות שאתם מגישים לעשרות הגננות הנוטלות חלק במיזם חדשני וחשוב זה.

מנהלת המחלקה לגני ילדים – עיריית רמת גן
גב' אהובה תשבי

מערכות הלמידה הממוחשבות שהוכנסו ל – 72 כיתות גני חובה בר"ג של חברת "KomoArt"  פועלות בהצלחה מרובה וזוכות לשבחים רבים.
צוות הפיקוח מטעם משרד החינוך בראשותה של הגב' מלכה שולמן, מציין בהבלטה שהבחירה במערכות של "KomoArt" מצעידה את מערכת הלימוד בגני הילדים בר"ג לעידן טכנולוגי עתידי.
הגננות והצוותים הנוספים, מדגישים פעם אחר את רמת הליווי וההדרכה של "KomoArt".
בביקורים שאני עורכת בגנים בליווי מכובדים ההתמקדות כולה נעשית סביב הפעילות במערכת הלימודית הממוחשבת של "KomoArt".
המבקרים מופתעים לגלות שהשיטה המיוחדת המשלבת עזרים ולומדות תורמת לתלמידים כבר בגיל הרך, חשיפה למרחב תחומי למידה רחבים ביותר ומחזקים את תפיסותיהם לגביי נושאים חשובים כהכנה מעולה לקראת בית הספר.
מברכת אתכם בהמשך עשייה פורה ומועילה!

דוגמאות לממליצים נוספים שהביעו את הוקרתם הרבה על הפעילויות המגוונות שנעשו במהלך שנים במוסדות חינוך בישראל באמצעות המערכות של "KomoArt" בגני ילדים, בתי ספר יסודיים, חינוך מיוחד, מרכזים עירוניים, ספריות ועוד:

 • ראש עיריית כרמיאל מר עדי אלדר.
 • גב' דבורה נמרוד מנהלת מחלקת גני ילדים עיריית רחובות.
 • ראש עיריית טבריה.
 • ראש עיריית פ"ת.
 • ראש עיריית לוד.
 • ראש עיריית רמלה.
 • מפקחות על גני ילדים.
 • מפקחות על בתי ספר.
 • מנהלות מרכזים להתפתחות הילד.
 • ראש עיריית חולון.
 • ראש עיריית בת ים.
 • ראש העיר אריאל.
 • מנהלת מחלקת חינוך אריאל.
 • מנהל מחלקת חינוך אלקנה.
 • מנהלות בתי ספר.
 • מנהלות חטיבות צעירות.
 • מר דני מילין.
 • פרופ' פנינה קליין.
 • ראש עיריית קריית אונו.
 • ראש המועצה המקומית סביון.
 • מנהלת מחלקת החינוך בערד.
 • מנהלת מחלקת החינוך בכוכב יאיר.

אודותינו

סדנת בית האמן  "KomoArt", מתמחה שנים ארוכות בעיצוב מוצרי אומנות ייחודים, בברזל ובאבן. "KomoArt" מציעה ללקוחותיה, מדבקות, סדרת הדפסי תמונות, על זכוכית, קנבס ופרספקס בגדלים שונים לילדים ומבוגרים ותמונות מקור.
פסלי הזכוכית המקוריים מבית סדנת בית האמן "KomoArt", מיוצרים בתהליך קפדני, יחידני בעבודת יד, תוך שימת דגש, על קו עיצוב נקי ושילוב הצבעים בהרמוניה, זורמת ונקייה. גוף הפסל, חלקיו ובסיסו עשויים מזכוכית נקייה ברמה גבוהה ואיכותית.
סדרת המוצרים החינוכיים מבית, "KomoArt" כוללת: ספרים וחוברות פעילות, משחקים לפיתוח חשיבה לילדים ומבוגרים, משחקי יצירה, מודלים תלת ממדיים, משחקים לילדים בגיל הרך ומוצרים נוספים.

מפתחי המוצרים מסדנת בית האמן "KomoArt" זכו ב"פרס ראש הממשלה בתחום החינוך"

© כל הזכויות שמורות לקיוקיוזו ישראל בע"מ 2020

סגירת תפריט
×

עגלת קניות

דילוג לתוכן